پرسش های متداول

با توجه به سوالاتی که میتواند در رابطه با پروژه مسکونی دردشت برای اعضا تعاونی مسکن شماره ۲ کارکنان شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)  بوجود بیاید بر آن شدیم تا لیستی از سوالات متداول در این رابطه را تهیه نماییم تا اعضای محترم تعاونی بتوانند به پاسخ سوال خود در کمترین زمان دسترسی داشته باشند.

«ضمنا در صورتی که سوال خاصی مد نظر شماست که در این لیست نیست خوشحال میشویم از طریق فرم تماس با ما سوال خود را مطرح فرمایید.»

سئوال۱: آیا زمین پروژه دردشت به نام تعاونی است؟

پاسخ: خیر, زمینهای تعاونی که شامل قطعات متفاوتی است طی مبایعه نامه از شرکت مترو خریداری شده است و اسناد زمین ها پس از پرداخت آخرین قسط که اول آذر ماه سال ۹۷ می باشد به نام تعاونی منتقل خواهد شد. اما برای حل مشکلات احتمالی دراخذ تسهیلات از بانک گزینه های مختلف تسریع در انتقال آنان تحت بررسی است.

سئوال۲: موضوع زمین بنیاد شهید در بین زمین های پروژه چیست؟

پاسخ:  در بین زمین های خریداری شده قطعه ایی حدود ۲۰۰۰ متر متعلق به بنیاد شهید وجود دارد که جزو زمین های خریداری شده از مترو نمی باشد و برای آن دو گزینه مطرح شده است که یکی از گزینه ها خرید آن زمین با پرداخت وجه یا تهاتر با واگذاری واحد مسکونی است و دیگری عدم اشغال آن در ساخت بلوک هاست که هر کدام مشکلات و محدودیت های خاص خود را دارد که هر دوگزینه در دست بررسی است.

سئوال۳: کار اجرایی چه موقع شروع خواهد شد؟

پاسخ: کار اجرایی پس از اخذ مجوز های شهرداری شروع خواهد شد و زمان اخذ مجوزها که از اواسط آذر ماه ۱۳۹۴ شروع شده و تفکیک ملک,تشکیل پرونده در دفتر خدمات الکترونیک و بازدید در ۴ مرحله از طرف شهرداری و سازمان پارک ها و فضای سبزانجام گرفته و پرونده با گزارشات مربوطه در کمیسیون ماده ۷ مطرح شده است که ادامه کار جهت عودت پرونده به شهرداری با جدیت در حال پی گیری است.

سئوال۴: آیا اقساط را می توانیم واریزکنیم؟

پاسخ: با توجه به اینکه عملیات اجرایی متوقف شده بود لذا تعاونی تصمیم گرفت به همکاران اعلام نماید که اقساط را متوقف کنند ولی اعضایی که خودشان تمایل به واریز داشته باشند منعی برای آن وجود ندارد.

سئوال۵: آیا کسی که مازاد واریزی خود را برداشت می کند امتیاز آن کم می شود؟

پاسخ: خیر, امتیازکسب شده کم نمی شود. مطابق اساسنامه به ازای هر ۱۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال در هر روز یک امتیاز تعلق می گیرد و وقتی وجهی برداشت می شود به اندازه وجه برداشت شده تقسیم بر ۱۰۰۰۰۰۰ ریال در هر روز امتیاز کمتر نسبت به قبل تعلق می گیرد و چون امتیازات رتبه عضو را در بین اعضا مشخص می کنند کسانی که با شرایط یکسان قبلی,وجهی برداشت نکرده اند نسبت به آنان که برداشت کرده اند از آن زمان به بعد امتیاز بیشتری گرفته و در رتبه بالاتری قرار می گیرند. و بدیهی است که امتیاز و رتبه در کلیه امور اولویت بندی تعیین کننده خواهد بود.

سئوال۶: آیا طرح Z تغییر یافته است؟ طرح نهایی چگونه است؟

پاسخ: بله طرح خطی Z به بلوک های منفرد تقریبا”Y شکل تغییر یافته و مشاور گزارش اول نقشه های معماری را نیز ارائه نموده است و در جلسات متعدد بررسی های فنی صورت گرفته و در حال نهایی شدن می باشد.

سئوال۷: از چه طریقی با تعاونی مکاتبه نماییم؟

پاسخ: فعلا به دو طریق ۱- از طریق کارتابل خود در شرکت بهره برداری مکاتبه خود را تهیه و تایید و به عنوان مدیر عامل تعاونی که در حال حاضر به نام ابراهیم جهان بخش می باشد ارسال نمایید. ۲- از طریق مراجعه حضوری به تعاونی و ارائه آن به دفتر تعاونی.

نکته: به منظور تسریع در اطلاع رسانی از طرف تعاونی جهت هماهنگی زمان مراجعه بعدی توصیه می شود در انتهای نامه شماره تلفن خود را قید فرمایید.

سئوال۸: فرایند انصراف از تعاونی چگونه است؟

پاسخ: ارائه درخواست انصراف ومشخص نمودن جایگزین از داوطلبین از لیست موجود در سایت تعاونی یا از بین سایرهمکاران حایز شرایط عضویت مطابق اساسنامه, مراجعه به محضر جنب پیتزا منصوریان و دریافت اقرارنامه از محضر, مراجعه به همراه جایگزین به دفتر تعاونی پس از تماس از طرف تعاونی,تکمیل فرم های مربوطه و تسویه حساب نهایی.

9+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *