پاسخ به موضوعات مطروحه توسط بازرسان محترم در جلسه روز سه شنبه مورخ 1400/05/12

پاسخ به موضوعات مطروحه توسط بازرسان محترم در جلسه روز سه شنبه مورخ 1400/05/12

اعضاي محترم پروژه دردشت

سلام عليكم

احتراماً پیرو دعوت اعضاي محترم پروژه دردشت توسط دو نفر از بازرسان و طرح سوالاتی با رویکرد تخلف هيات مديره توسط آقاي رضا حسن زاده داودي، با عنايت به اينكه منتقدين مذكور از تمام جزييات كار مطلع و هر کدام از این عزیزان به صورت مقطعی در بازه زمانی سال 1394 تا مرداد ماه 1397 در فرآیند کار تعاونی دخیل بوده اند. لذا پاسخ مربوطه به منظور شفافيت با ذكر جزييات و ارایه مستندات به شرح ذیل تهیه و جهت اطلاع اعضای محترم تعاونی  اعلام می گردد.

سوال اول: موارد مطروحه در خصوص تعيين تكليف مدت قرارداد:

1) برنامه زمانبندي اوليه(تصوير پيوست) براي اجراي 13 بلوك با مساحت 157 هزار متر مربع 44 ماه بوده است.

2) در حال حاضر مساحت كل پروژه حدود 190 هزار متر مربع مي باشد و با توجه به افزايش حجم كار به ميزان 33 هزار متر مربع، زمان اجراي پروژه نيز به نسبت افزايش حجم كار طبق توافقات انجام شده (تصوير پيوست) افزايش خواهد يافت.

3) عمليات اجرايي پروژه بدون در نظر گرفتن زمان تجهيز كارگاه و با استناد به صورتجلسات، مکاتبات موجود و گزارش های پیشرفت و عملکرد ماهیانه، گزارش های روزانه کارگاه (ارسالی از طرف سازنده)، از 25 خرداد ماه سال 1399 طبق قرارداد شروع گرديده و در این راستا نظریه کارشناس رسمی دادگستری و وکیل پایه یک دادگستری نیز موید تاریخ شروع عملیات اجرایی می باشد.

سوال دوم: موارد مطروحه در خصوص تعيين تكليف انتخاب واحد:

1) موضوع تقسيم واحد در قرارداد ديده شده و طبق مفاد قرارداد(تصوير پيوست) اقدام خواهد شد.

2) در ارتباط با تقسيم واحد، تعاوني و سازنده كارشناسان خود را معرفي نموده اند و متن ابلاغيه كارشناسان توسط تعاوني تهيه شده و در حال پيگيري مي باشد. شايان ذكر است با توجه مذاكرات انجام شده با وكلاي پايه يك دادگستري و توصيه آنها، موضوع فوق در اولويت تعاوني نمي باشد و در صورت انجام كارشناسي و آماده شدن تقسيم نامه امضاي تقسيم نامه منوط به رفع ساير موانع و مشكلات خواهد بود.

سوال سوم:  اخذ تاييديه كميته معماري هولدينگ شركت سرمايه گذاري مسكن:

طبق تبصره يك ماده 4 قرارداد مشاركت در ساخت(تصوير پيوست) هر گونه تغيير در نقشه هاي اوليه(ارايه شده توسط طرف اول) صرفاً با اخذ تاييديه كتبي و موافقت طرف اول و حصول حداكثر زير بنا با كاربري هاي مجاز مي باشد، ضمن انكه هزينه هاي مربوط به ساخت به عهده طرف دوم و هزينه هاي مربوط به شهرداري و دستگاه هاي ذي ربط به نسبت قدرالسهم خواهد بود. لازم به توضيح است در قرارداد طرف اول تعاوني مسكن و طرف دوم سازنده مي باشد.

1) فرايند طراحي نقشه هاي اوليه(پيوست قرارداد) در 13 بلوك 11 طبقه با همكاري آقاي مهندس مهر افزا و دفتر فني تعاوني(آقاي مهندس صدرالاسلامي) از اول سال 1395 شروع و تا انعقاد قرارداد( نيمه اول سال 1397) ادامه داشت. متاسفانه با وجود پيگيري هاي انجام شده طرح مذكور موفق به اخذ تاييدات اوليه شهرداري نگرديد.

2) با عنايت به بند بالا درخواست كننده تغيير طرح اوليه تعاوني مسكن بود و در كليه مراحل انجام كار با در نظر گرفتن منافع اعضاي پروژه اقدام و پروانه اوليه در دي ماه سال 1398 اخذ گرديد..

3) پيگيري افزايش تراكم بخش مسكوني از طريق تعاوني مسكن صورت گرفته و پس از اخذ موافقت اعضاي تعاوني، پلان تغيير نقشه با توافق طرفین قرارداد صورت پذیرفته است.(تصوير صورتجلسه پيوست)

4) درخواست تاييد در كميته معماري هولدينگ از طرف شركت سرمايه گذاري مسكن مطرح و با توجه به تشريح فرايندكاري طبق بند بالا (تصوير پيوست فوق) مورد موافقت قرار گرفته و اقدامات ذيل در اين راستا صورت پذيرفته است.

 

 • پلان اوليه معماري(تصوير پيوست) در ارديبهشت ماه سال 1399 نهايي و در خرداماه سال 1399 با حضور اساتيد معماري ايران آقايان دكتر شيخ زين الدين، مهندس پوركرامتي، مهندس ميرحسيني، مهندس فرجامي و آقاي مهندس ظهيري(مدير عامل هولدينگ سرمايه گذاري مسكن)، نمایندگان شرکت سرمایه گذاری مسکن(مهندس مشایخی و مهندس امیران) و مشاور طرح و نمايندگان تعاوني در كميته معماري شركت سرمايه گذاري مسكن مطرح و ايراداتي در خصوص معماري بخش شرقي مطرح گرديد.

 • در تاريخ 1399/03/24 آقاي مهندس پيمان اميران(كارشناس ارشد معماري) از طرف شركت سرمايه گذاري مسكن براي ادامه فرايند طراحي(تصوير پيوست) معرفي گرديد.

 • در تاريخ 1399/04/22 نقطه نظرات كميته معماري طي نامه شماره 111/99/29827/پ(تصوير پيوست) به تعاوني مسكن منعكس گرديده است.

 • پس از برگزاري جلسات فشرده معماري پلان تصوير پيوست در تاريخ 1399/05/07 تاييد و طبق بند 3 صورتجلسه(تصوير پيوست) مقرر گرديد نسبت به آپلود نقشه هاي معماري اقدام گردد. همانطور كه ملاحظه مي فرماييد صورتجلسه مذكور به تاييد نمايندگان شركت سرمايه گذاري مسكن آقاي مهندس تيموري و مهندس اميران (نماینده حاضر در کمیته معماری گروه سرمایه گذاری مسکن)رسيده است.

 

 • مسئوليت اخد تاييديه كميته معماری هولدينگ به عهده شركت سرمايه گذاري مسكن پردیس بوده و تاييدات نمايندگان شركت مذكور در راستاي آپلود نقشه ها براي تعاوني مسكن ملاك عمل مي باشد.

 • در كميته فني كليات فني طرح مورد بررسي و ارزيابي قرار مي گيرد و طرح و تصويب پلان در كميته مذكور منافاتي با منافع اعضاي تعاوني ندارد.

 سوال چهارم و پنجم: در ارتباط با موضوعات مذكور بدليل عواقب طرح موضوع و پاسخگويي در فضاي مجازي، پاسخ تهيه شده بصورت مكتوب در دفتر تعاوني موجود مي باشد و اعضاي محترم پروژه مي توانند از ششم شهريور ماه با مراجعه به دفتر تعاونی نسبت به رويت و مطالعه  پاسخ هاي مرتبط  اقدام فرمايند.

2 دیدگاه در “پاسخ به موضوعات مطروحه توسط بازرسان محترم در جلسه روز سه شنبه مورخ 1400/05/12

 1. حسین بیاتی

  سلام وقت بخیر. ضمن تشکر از تمامی زحمتکشان. کار اجرا که فعلا تعطیله از کی شروع خواهد شد. چه اقدام قانونی از سوی هیات مدیره انجام شده و چه نتیجه ای داشته.

 2. یکی از اعضا

  با این کاغذ بازی کار درست نمیشه
  اخر سر باید جوابگو باشین همه اعضا هیئت مدیره
  الان چند ساله هیچ کاری انجام نشده هرسری هم یه متن درست میکنید و میگید قضیه اینه
  به نظرم عاقبت نه تعاونی نه اعضا و نه هیئت مدیره خوب دیده نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *