اطلاعیه 99/01 اخذ تراکم جهت پروژه دردشت

اطلاعیه 99/01 اخذ تراکم جهت پروژه دردشت

پیرو گزارشات ارائه شده در مجامع و درخواست مکرر اکثر اعضاء محترم پروژه دردشت، پیگیری های لازم در خصوص اخذ تراکم مازاد مسکونی و مجموعه تجاری مورد نیاز پروژه در دستور کار هیئت مدیره قرار گرفت و با پیگیری های مستمر و مدیریت موضوع توسط رییس هیئت مدیره تعاونی، مجوزهای لازم طبق جدول ذیل اخذ گردید.

 

کلیات طرح ارائه شده به شهرداری جهت افزایش متراژ

تعداد بلوکتعداد واحدخالص مسکونی(مترمربع)ناخالص مسکونی(مترمربع)تعداد پارکینگمتراژ کل بخش مسکونی(مترمربع)
179181019701162801675210199

با عنایت به مبلغ اعلامی بابت عوارض متراژ مازاد، موضوع با فوریت در جلسه کمیسیون معاملات تعاونی مطرح و با در نظر گرفتن صرفه و صلاح اعضاء، با اخذ قطعی تراکم مازاد مسکونی موافقت و بخش تجاری نیز بصورت مشروط تایید گردید. در خصوص نحوه تخصیص تراکم مسکونی گزارش کارشناسی ارائه، و با در نظر گرفتن جمیع جهات با تخصیص بخش مسکونی طبق جدول ذیل موافقت گردید.

متراژ ثبت نامي و متراژ محقق شده طبق تصميمات كميسيون معاملات

متراژ ثبت نامی(متر مربع) 60 75 90 120
اضافه متراژ تخصیص داده شده 14 16 18 20
متراژ نهایی 74 91 108 140
قیمت تقریبی اضافه متراژ(میلیون ریال) 280 320 360 400

با توجه به قرارداد مشارکت پروژه و مفاد صورتجلسه ابلاغ پروانه ساختمانی به سازنده، طی جلسه ای با شرکت مذکور موضوع مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید طی روزهای آتی اعلام نظر فرمایند.
قیمت تقریبی هر متر مربع تراکم مسکونی در قالب قرارداد مشارکت حدود بیست میلیون ریال می باشد. با توجه اهمیت موضوع و افزایش قیمت عوارض تراکم از اول خرداد ماه، لازم است موضوع پیگیری و در کمترین زمان ممکن حقوق تعاونی در خصوص تراکم مازاد تثبیت گردد. لذا از اعضای محترم تقاضا داریم با هماهنگی تعاونی جهت تکمیل فرم مربوط در خصوص تمایل یا عدم تمایل به افزایش متراژ طبق موارد مذکوردر اطلاعیه، در زمان های اعلامی به دفتر تعاونی مراجعه فرمایند.

 

5 دیدگاه در “اطلاعیه 99/01 اخذ تراکم جهت پروژه دردشت

 1. علي

  باسلام و تبريك ماه عزيز رمضان
  و تشكر از تمامي دست اندركاران تعاوني بويژه رياست محترم هيات مديره
  طرح افزايش تراكم بسيار عالي ميباشد.( با توجه به افزايش قيمت مسكن و در حال حاضر قيمت هر متر 15 تا 20 ميليوني شرق تهران )
  خداوند مهربان يارو ياور و همراه همه ما باشد. آمين

  1. tm2metro نویسنده نوشته

   با سلام و احترام. ضمن تشکر از لطف همه همکاران محترم. در برهه کنونی تعاونی نیازمند حمایت و همدلی بیش از پیش اعضاء محترم می باشد.

 2. مهدی

  سلام؛
  با تشکر از زحمات اعضاء محترم هیات مدیره و همچنین سپاس از صبوری همه اعضاء به عرض می رساند:
  ظاهرا اضافه متراژ جزو حقوق اولیه تعاونی بوده و به نظر می رسد بر اساس سهم مشاع باید توزیع شود و این جزو حقوق اعضای محترم تعاونیست و نه کمیسیون محترم معاملات.
  البته با عنایت به لزوم یکپارچگی طراحی، جنانچه از لحاظ طراحی نیازی به متراژ بیشتر از سهم مشاع برای واحدهای کوچکتر باشد، این اضافه متراژ نیز با توافق اعضاء مربوطه انجام می شود. توافقی که بر پایه رضایت اعضاست.
  در هر صورت به نظر می رسد غیر از این حالات، تصرف در مال غیر بدون اجازه باشد.
  به طور مثال چنانچه سهم افزایش متراژ واحد ۶۰ متری ۱٢ متر باشد و در طراحی بجای ٧٢ متر ٧۴ متر دیده شود، آنگاه ٢ متر مازاد از سهم بقیه اعضاء پس از رضایت کسر خواهد شد.
  در این راستا همدلی بین اعضاء محترم نقش اساسی خواهد داشت.

  1. tm2metro نویسنده نوشته

   با سلام.در این خصوص بررسی و مباحثه صورت گرفته است و در نهایت با در نظر گرفتن تمام جوانب مصوب گردیده است. جزییات موضوع در مجمع به اعضاء محترم گزارش می گردد.

 3. عسگرانی

  باسلام و عرض خسته نباشید خدمت تمام عزیزان هیئت مدیره که جهت به ثمر نشستن پروژه تلاش نمودند . و بسیاری از کارهای این عزیزان دیده نشده امیدوارم همیشه صحت و سلامت باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *