اطلاعیه 98/15 صدور پروانه

اطلاعیه 98/15 صدور پروانه

اعضاي محترم پروژه دردشت

با سلام و احترام

پيرو قرارداد مشاركت با شركت سرمايه گذاري مسكن مقرر گرديد هيات مديره در خصوص طراحي و اخذ پروانه ساخت با رويكرد رفع كسري متراژ و ساير مشكلات موجود در طرح قبلي اقدام نمايد. در تاريخ 97/06/12 قرارداد طراحي منعقد، و پس از برگزاري جلسات فشرده، سايت پلان مصوب و فاز يك معماري با متراژ كل 176 هزار متر مربع(ناخالص مسكوني 107هزار متر مربع) طراحي و در دي ماه 97 به شهرداري منطقه 8 و دفتر خدمات الكترونيك 802 ارايه گرديد، بدليل عدم بررسي نقشه ها، موضوع در دستور كار هيات مديره قرار گرفته و به همين منظور كارگروهي جهت پيگيري امور شهرداري تعيين، كه خلاصه اقدامات انجام شده توسط تعاوني مسكن بشرح ذيل مي باشد.

 • پس از پيگيري و جلسه حضوري با شهردار وقت منطقه 8 مشخص گرديد كه ايشان در نظر دارد موضوع را به كميسيون ماده 5 ارجاع نمايد.
 • پيگيري و بررسي هاي لازم در خصوص نتايج حاصل از ارجاع پرونده به كميسيون ماده 5 از طريق برگزاري جلسات فشرده با كارشناسان و مراجع ذي صلاح انجام و در نهايت مشخص گرديد ارجاع پرونده به كميسيون مذكور باعث ايجاد موانع و مشكلات لاينحل خواهد شد. لذا ضمن به تعويق انداختن ارجاع به كميسيون مذكور، مشكلات و موانع ايجاد شده به مراجع ذي صلاح گزارش و پس از اخذ دستور بررسي و رفع موانع موجود، جلسه اي در اواسط اسفند سال 1397 با شهردار محترم منطقه 8 برگزار و مقرر گرديد نقشه ها طبق مصوبه كميسيون ماده 5 (ناخالص مسكوني 100هزار متر مربع)  و مشروط به حفظ درخت هاي موجود در زمين، اصلاح گردد. (تراكم مذكور در سال 96 به ميزان 94 هزار مترمربع تثبيت و عوارض علي الحساب نيز پرداخت گرديده بود)
 • با جابجايي سه بلوك و حذف كنسول هاي طراحي شده در نقشه هاي معماري، موارد ذكر شده مرتفع و طرح اصلاحي در 25 اسفند ماه تحويل شهرداري و دفتر خدمات الكترونيك شهر گرديد. در ادامه فرايند با توجه اخبار موثق مبني بر افزايش ضريب تراكم در سال 98 و طرح موضوع پرداخت عوارض علي الحساب توسط تعاوني از طرف شهرداري، به منظور جلوگيري از افزايش قيمت ضمن پيگيري مستمر، نقشه هاي معماري در دفتر خدمات الكترونيك و سازمان آتش نشاني بصورت مشروط تاييد و به دليل اشتباهات محاسباتي از طرف شهرداري فيش عوارض قطعي در سه مرحله(28 اسفند ماه سال 1397، 21 و 31 فروردين ماه سال 1398)صادر و تسويه حساب كامل با قيمت سال 96 صورت پذيرفت.
 • در سال 1398 پيگيري هاي لازم انجام، و در ادامه فرايند ايرادات معماري در چندين بار رفت و برگشت طرح به دفتر خدمات، برطرف و پس از ارسال به سازمان آتش نشاني فرايند فوق در ارتباط با آتش نشاني نيز انجام و در نهايت فاز يك معماري در اواخر شهريور ماه مصوب گرديد.
 • با توجه به عدم تحقق حقوق تعاوني، موارد مرتبط از طريق معاونت محترم معماري و شهرسازي شهرداري تهران، مديركل ساختمان معاونت معماري و شهرسازي و مدير كل تدوين ضوابط معاونت معماري و شهرسازي پيگيري و در اوايل شهريور ماه با احياي بخش مسكوني پروانه مجتمع ايستگاهي و سابقه پروانه فوق نسبت به تثبيت ناظر اقدام، و موضوع ارجاع نظارت به سازمان نظام مهندسي مرتفع گرديد. اين اقدام علاوه بر زمان، موجبات كاهش هزينه ها حداقل به مبلغ حدود 360 ميليارد ريال(هر مترمربع 8.500.000ريال) را فراهم نمود.
 • بلافاصه پس از تاييد فاز يك معماري، بدليل عدم رضايت از عملكرد مشاور طرح، خاتمه پيمان به مشاور طرح ابلاغ و به موازات ادامه طراحي با قيمت قرارداد قبلي به شركت نماسازان پويش (برنده مناقصه برگه هاي تعهد آور) واگذار و فاز دو در پايان مهرماه تحويل دفتر خدمات الكترونيك شهر و با پيگيري مستمر پروانه ساختماني طبق مصوبه كميسيون ماده 5 در اول دي ماه صادر گرديد.
 • همزمان با اقدامات فوق با در نظر گرفتن تمام جوانب و استعلام نظر مشاور حقوقي، زمين پروژه طبق توافقنامه اي جهت تجهيز كارگاه به به صورت مشروط به شركت سازنده تحويل گرديد.
 • با توجه به احياي پروانه بخش مسكوني مجتمع ايستگاهي، در خصوص انتقال كل تراكم بخش مسكوني پروانه فوق به پرونده جديد تعاوني پيگيري هاي لازم صورت پذيرفته ولي بدليل مغايرت بخش مسكوني پروانه قبلي(پروانه مجتمع ايستگاهي) با مصوبه كميسيون ماده 5 تاكنون نتايج دلخواه حاصل نگرديده و موضوع در دستور كار مي باشد.

در ادامه مراتب قدرداني و تشكر خود را مقامات محترم ذيل كه نهايت همكاري و مساعدت خود را در جهت رفع موانع و مشكلات تعاوني انجام دادند، ابراز مي داريم.

 • جناب آقاي مهندس هاشمي رياست محترم شوراي شهر
 • جناب آقاي دكتر حناچي شهردار محترم تهران
 • جناب آقاي مهندس گلپايگاني معاونت محترم معماري و شهرسازي شهرداري تهران
 • سركار خانم دكتر استقامتي شهردار محترم منطقه 8
 • جناب آقاي مهندس امام مديرعامل محترم شركت راه آهن شهري تهران و حومه(مترو)
 • جناب آقاي مهندس نوبخت مدير عامل محترم شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه
 • جناب آقاي مهندس صالحي مدير كل محترم ساختمان معاونت معماري و شهرسازي شهرداري تهران
 • جناب آقاي مهندس سروري مشاور محترم مدير عامل شرکت بهره برداری مترو
 • جناب آقاي مهندس اسكندري مديريت محترم فناوري اطلاعات
 • جناب آقاي مهندس محمد نادري از اعضاي محترم تعاوني مسكن
 • و ساير عزيزاني كه از طريق ارتباطات مثبت سازماني به حل مشكلات پرونده كمك نمودند که در این راستا گزارش جامع در مجمع عمومي ارائه خواهد شد.

شايان ذكر است با توجه به صدور  پروانه و برداشته شدن موانع اجرايي، در آينده نزديك شاهد شروع عمليات اجرايي پروژه خواهيم بود.

نامه احیای پروانه قدیم
تایید و تثبیت ناظر
فیش عوارض صادره در 98/01/31 قبل از حذف ارجاع به نظام مهندسی
جدول محاسباتی و مقایسه هزینه های نظام مهندسی

2 دیدگاه در “اطلاعیه 98/15 صدور پروانه

 1. علي

  باسلام و تشكر از يكايك شما عزيزان ، اجراي فاز يك و فاز دو از زمان تحويل زمين به شركت سازنده چه مدت طول ميكشد؟؟ در هر فاز چه تعداد واحد ساخته ميشود و از هر نوع متراژي چند واحد ساخته ميشود؟؟

  1. tm2metro نویسنده نوشته

   سلام.در حال حاضر و بر اساس قرارداد زمان ساخت 44 ماه از تحویل رسمی به سرمایه گذار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *