اطلاعيه شماره 2 روشنگري در خصوص گزارش مجمع سال 1397 آقاي حسن زاده

اطلاعيه شماره 2 روشنگري در خصوص گزارش مجمع سال 1397 آقاي حسن زاده

 

بسمه تعالی

 

اطلاعيه شماره 2

روشنگري در خصوص در گزارش مجمع سال 1397 آقاي حسن زاده

 

اعضای محترم پروژة دردشت

موضوع: گزارش نماينده مشاور طرح در ارتباط با امكان ايجاد ارزش افزوده در پروژه در مجمع مورخ  1397/04/09

با سلام و احترام

پیرو اطلاعیه هاي قبلي همانطور كه مستحضر هستيد جناب آقای حسن زاده بازرس محترم تعاونی در تاریخ 1400/04/24 گزارش بازرسی خود را که مرتبط به مجمع سالیانه مورخ 1397/05/23 می باشد را در فضای مجازی منتشر و با استناد به گزارش فوق مواردی را مطرح نموده است که به منظور روشنگری لازم دانستیم گزارش مذكور و ساير موارد مطروحه توسط ايشان را ارتباط با آقای بختیاری تحلیل و جهت قضاوت اعضای محترم پروژه دردشت اطلاع رسانی نمائیم.

1- آقای بختیاری به عنوان نماینده مشاور طرح در مجمع سال 1397 حاضر و گزارش خود را درخصوص ایجاد ارزش افزوده در زمین ارائه نمود و از آنجائیکه مسئولیت گزارش درخصوص موارد فوق برعهده هیئت مدیره بوده است؛ لزومی بر پذیرش مسئولیت آن توسط آقای حسن زاده (بازرس تعاونی) نبوده و نخواهد بود.

2-گزارش آقای بختیاری درخصوص عدم کسری متراژ با لحاظ قرارداد مشاركت(جهت خريد از شريك) و اخذ تراکم مازاد مسكوني به میزان 10 هزار مترمربع در بخش مسکونی با حدود 70 واحد مازاد بوده است که متعاقباً باتوجه به زیاده خواهی ايشان در خصوص حق العمل كاري، موضوع پیگیری تراکم مازاد توسط نامبرده منتفی گردید.

3- پیرو مراتب پیش گفته، هیئت مدیره راساً مسئولیت پیگیری موضوع را برعهده گرفت و درمرحله اول تراکم تثبیت شده بخش مسکونی به میزان 94 هزار مترمربع در پایان سال 1396را به 100 هزار مترمربع افزايش و با طراحي تعداد 1035 واحد، با تاخیر 6 ماهه (به دليل عدم بررسي پرونده با طرح موضوعاتي از قبيل ارسال پرونده به كميسيون ماده 5 شهرداری و ساير معاذير اداري) نسبت به زمان بندی اولیه، پروانه ساختماني را در دي ­ماه سال 1398 اخذ نمود.

شایان ذکر است که تعداد واحدهای طراحي شده وفق اسناد پیوست قرارداد آنهم با لحاظ 11 طبقه مسکونی 858 واحد بوده در حالي نياز طرفين جهت قرارداد مشاركت 1030 واحد بوده است.

ضمن اینکه به موازات اقدامات انجام شده در راستاي اخذ پروانه، موضوع لاينحل نظارت پرونده پروژه که به نوبه خود انتفاع بسیاری برای اعضاي پروژه داشته است نیز مرتفع گردید. (با کمی تحقیق در این ارتباط به اهمیت  موضوع کاملا اشراف پیدا خواهید کرد)

در همان مقطع زماني كه هيات مديره پيگير حقوق از دست رفته تعاوني بود جناب آقاي حسن زاده در شبكه هاي اجتماعي موضوعاتي در ارتباط با عدم وجود پروانه و تجميع امضاء جهت شكايت(تصاوير پيوست) از هيات مديره را مطرح مي نمود.

 

4- در مرحله دوم با توجه به موانع و مشکلات داخلی ایجاد شده ضمن پیگیری مستمر، بخش مسکونی  از 100 هزار مترمربع به حدود 116 هزار متر مربع افزایش یافت که متعاقب آن با اختصاص اضافه متراژ به اعضاي پروژه و طراحی 954 واحد؛ پروانه تغییر نقشه نیز اخذ گردید.

5- پس از اقدامات انجام شده نه تنها کسری متراژ مطروحه در بخش مسکونی (مطروحه در مجمع 1397) مرتفع گردید بلکه با پیگیری و اقدامات انجام شده 16 هزار متر مربع تراکم مازاد یعنی بیش از آنچه که آقای بختیاری در گزارش خود در مجمع سال 1397مدعی اخذ آن با شرایط خاص (ذکر شده در بند3) شده بود، تراکم مازاد اخذ گردید.

با توجه به موارد فوق ما به عنوان هیئت مدیره سالهای 1397 لغایت 1399، مسئولیت کلیة اقدامات و عملكرد خود را با کمال میل پذیرفته و آمادگی این را داریم که روند کار هیئت مدیره و ارزش افزوده یا ضرر و زیان حاصله از اقدامات هیئت مدیره توسط کارشناسان رسمی دادگستری بررسی و جهت شفافیت به اعضای محترم تعاونی منعکس گردد تا برای همیشه ریشه مشکلات تعاونی مشخص و تمام موضوعات برای اعضا شفاف گردد.

شایان ذکر است گزارشات تهیه شده در راستای هیچ­گونه تبليغ نبوده و نخواهد بود چرا که هریک از اعضای هیئت مدیره نیز ذینفع پروژه بوده و صرفا هدف این است که اعضای محترم در انتخاب های آتی خود افراد توانمند را شناسایی و برگزیند تا با این انتخاب اصلح خود و ورود افراد صالح به عرصه خدمت شاهد پیشبرد اهداف جمعی در تعاونی باشیم زیرا که یکی از دغدغه های فعلی این است که برخی اقدامات در آینده موجب از دست دادن امتیازات بدست آمده و بازگشت به عقب باشیم که با شناسایی و انتخاب افراد صالح و توانمند ما نیز همچون شما بعنوان ذینفع و عضو از اعضای این تعاونی، نگرانی هایمان برطرف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *